Katalog Blogów Blooger

reklama

wtorek, 3 stycznia 2012

Zmywarki do naczyń - porównanie produktów

W poprzednim poście dotyczącym zmywarek do naczyń starałam się przedstawić jak największą ilość ich zalet. Bez wątpienia zmywarka jest urządzeniem, które ułatwia nam życie, a ponadto pozwala zaoszczędzić czas i zredukować rachunki za prąd, a przede wszystkim za wodę. Aby jeszcze lepiej przybliżyć ten temat chciałabym przedstawić w tym poście porównanie czterech zmywarek, chyba najbardziej wiodących firm na polskim rynku sprzętu AGD. Na wstępie pragnę zaznaczyć, że nie są to zmywarki z górnej półki, a ich cena oscyluje obecnie w granicach 1400 zł w sklepach internetowych. Zmywarki te wybrałam z premedytacją, aby pokazać, że można kupić już całkiem dobry sprzęt za stosunkowo „niewielkie” pieniądze. Skoro już wstęp mamy za sobą przejdźmy do meritum sprawy.


1. Pierwszą zmywarką (kolejność jest zupełnie przypadkowa), którą tu zaprezentuję jest Whirlpool ADP 5100 IX o wymiarach 59,7 x 85 x 59 cm (szerokość x wysokość x głębokość). Na jej etykietce można znaleźć następujące parametry:
Klasa energetyczna            A
Klasa zmywania      A
Klasa suszenia        A
Poziom hałasu         48 dB
Zużycie prądu          1,14 kWh
Zużycie wody           12 litrów
Programy zmywania     bio, delikatny, ekonomiczny (eco), intensywny, mycie wstępne, normalny, szybki (mycie wstępne, szkło 40C, szybki 45C, Eko 50C, intensywny 70C)
Temperatury zmywania        40, 45, 50, 70
Liczba kompletów    12
Ponadto warto dodać, iż zmywarka firmy Whirpool posiada braku soli i braku nabłyszczacza. Można także opóźnić start jej pracy, co jest przydatne w przypadku, gdy korzystamy z drugiej taryfy opłat za prąd. Dla mnie osobiście istotna jest funkcja połowa wsadu, którą ta zmywarka posiada. Dodatkowe to funkcje Auto 3in1, system potrójnego zraszania, system samoczyszczących filtrów, tryb energooszczędny, zakryta grzałka oraz wewnętrzne zabezpieczenie przed zalaniem. Niestety nie posiada zabezpieczenia przeciw wypływowego. Zmywarka Whirpool waży 51 kg, ma gwarancję na 24 miesiące.

2. Druga zmywarka do naczyń to Siemens SE25E865EU o wymiarach 60 x 85 x 57,3 cm. Do najważniejszych parametrów tej zmywarki należą:
Klasa energetyczna            A+
Klasa zmywania      A
Klasa suszenia        A
Poziom hałasu         48 dB
Zużycie prądu          1,02 kWh
Zużycie wody           13 litrów
Programy zmywania           automatyczny, ekonomiczny (eco), garnki, mycie wstępne, szybki (mycie wstępne, szybki, ECO 50C, automatyczny 55-65C, garnki 70C)
Temperatury zmywania         45, 50, 65, 70, auto 55-65
Liczba kompletów                12
Podobnie, jak i poprzednia zmywarka, tak i Siemens posiada system sygnalizujący brak soli i nabłyszczacza, a także funkcję opóźnionego startu  (max. 19 godzin) i połowy wsadu. Dodatkowe funkcje, którymi nieco różnią się od siebie te dwie zmywarki to funkcja AntiFingerprint, czyli ochrona przed odciskami palców, AquaSensor, czyli  automatyka zmywania, elektroniczna regeneracja, przepływowy ogrzewacz wody, technika naprzemiennego mycia i zabezpieczenie przeciw wypływowe. Natomiast podobne funkcje to Auto 3in1 oraz system samoczyszczących filtrów. Zmywarka Siemens ma 24 miesiące gwarancji.

3. Trzecią wybraną przeze mnie zmywarką do naczyń jest Mastercook ZWE-9176X o wymiarach: 60 x 86 x 60 cm. Główne parametry tej zmywarki to:
Klasa energetyczna            A+
Klasa zmywania      A
Klasa suszenia        A
Poziom hałasu         48 dB
Zużycie prądu          0,95 kWh
Zużycie wody           11 litrów
Programy zmywania           automatyczny, bio, ekonomiczny (eco), intensywny, mycie wstępne, normalny, szybki (automatyczny 55-65C, intensywny 70C, codzienny, ekonomiczny 55C, szybki - 30 min.)
Temperatury zmywania        45, 55, 60, 70, auto 55-65
Liczba kompletów    13
Tak samo, jak w dwóch poprzednich zmywarkach, tak i tutaj mamy dostępną sygnalizację o braku soli i nabłyszczacza oraz Auto 3in1 opóźnienie startu (max. 12 godzin), system samoczyszczących filtrów. A także podobnie, jak zmywarka Siemens elektroniczna regeneracja. Ponadto dostępna jest funkcja Multitab – daje możliwość używania tabletek myjących 3w1, a jej włączenie powoduje zatrzymanie dozowania soli zmiękczającej wodę oraz nabłyszczacza, Ecosensor – czujnik zabrudzenia wody i Aqua Stop – zabezpieczenie przeciw wypływowe. Niestety zmywarka ta nie ma opcji połowa załadunku, ale za to dolny kosz posiada składane elementy, co nie było dostępne w przypadku dwóch wcześniej opisanych modeli. Zmywarka Mastercook ma 24 miesiące gwarancji.

4. Ostatnią, czwartą zmywarką do naczyń jest Amica ZWM 627 I o wymiarach: 59,5 x 85 x 59,8 cm. Na jej etykiecie można znaleźć następujące dane:
Klasa energetyczna            A
Klasa zmywania      A
Klasa suszenia        A
Poziom hałasu         47 dB
Zużycie prądu          1,05 kWh
Zużycie wody           13 litrów
Programy zmywania            delikatny, ekologiczny, ekonomiczny (eco), intensywny, krótki, mycie wstępne
Temperatury zmywania        35, 40, 50, 65
Liczba kompletów    14
Zmywarka Amica tak, jak i wcześniej wymienione zmywarki posiada wskaźnik braku soli i nabłyszczacza, funkcję opóźnionego startu (max. 24 godziny). Możemy także skorzystać z opcji połowa wsadu. Ponadto mamy dostępne takie funkcje, jak Aqua Spray, czyli możliwość podłączenia do ciepłej wody, przepływowy ogrzewacz wody, zabezpieczenie przeciw wypływowe Aqua Stop oraz suszenie Hot Air Drying. Zmywarka Amica ma 24 miesiące gwarancji.

Przedstawione przeze mnie zmywarki do naczyń może nie pochodzą z tej najwyższej półki, ale myślę, że nie jedna Pani domu będzie zadowolona z ich użytkowania. Osobiście uważam, że przy wyborze zmywarki, oprócz oczywiście zwrócenia szczególnej uwagi na klasę oszczędności energetycznej, klasę zmywania i suszenia powinniśmy także przyjrzeć się jej dodatkowym funkcjom i programom. Aby urządzenie to służyło nam jak najlepiej musimy dopasować swoje potrzeby do jego możliwości. Jeśli wiemy, że będziemy korzystać ze zmywarki często to może warto wybrać taką, która ma opcję połowa wsadu i ekonomiczny program zmywania. Jeśli natomiast korzystamy z drugiej taryfy opłat za prąd to może dobrze byłoby, aby nasza zmywarka posiadała opóźniony start i włączała się automatycznie nawet, kiedy już śpimy. A co za tym idzie dobrze, aby była maksymalnie cicha, żeby nie obudziła np. śpiącego w łóżeczku maluszka. Pamiętajmy, że oszczędność naszej zmywarki w znacznym stopniu zależy od nas… od tego, w jaki sposób będziemy użytkować ten sprzęt i jak dobrze dobierzemy go do naszych potrzeb.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz